• DosyaCini1

    Rapor menusu ekranından bir rapor başlığı belirleyip Tasarla butonu tıklatılarak girilen bölümde karşımıza boş bir rapor sayfası gelir. Bu rapor sayfası raporu tasarlayacağımız bölümdür. Bu bölümde öncelikle sayfa düzeni yapılmalıdır. Yani kağıt tipi, marjlar, kolonlar gibi durumlara karar verildikten sonra tanımlanılmalıdır.

  • DosyaCini2

    Raporunuza farklı programlarda hazırladığınız bilgileri doğrudan OLE nesnesi olarak yerleştirebilirsiniz. Bu her tür windows programı olabilir. Örneğin bir Excel tablosunu, bir grafiği veya bir resmi yerleştirip raporda doğrudan baskı imkanına sahip olabilirsiniz.

Proje Detayları

Kullanıcıların kendi ekran formlarını, rapor tasarımlarını kendileri tasarlayabildikleri veri odaklı bir ofis yazılımıdır. Bu yazılım ile ofis içi ihtiyaçlara göre kendi veri dosyalarını tasarlayabilir ve bu veri dosyalarını istediğiniz kriterlere göre filtreleyerek istediğiniz raporları alabilirisiniz.

Dosya Cini tamamen ihtiyaca göre şekillenebilen esnek bir yapıda geliştirilmiştir. Dosyalar arası iletişim ve entegrasyon sağlayabilmektedir. En komplike uygulamalara kadar hemen her şey dosya cininde geliştirilebilmektedir. Tablo üzerindeki verilerde her türlü işlem tanımı yapılabilmekte, dosyalar arası ilişkiler kurulabilmektedir.

Son olarak Excel, XML,TXT ve HTML formatlarına çıkış verebilmekte ve bilgileri diğer uygulamalar ile paylaşabilmektedir. özellikle XML teknolojisi uluslararası veri standardı ile bugünkü yeni teknoloji yazılımlarla ve gelecekteki uygulamalarla bilgi paylaşımı ve iletişimi yapabilecek bir özelliğe sahiptir. Veri filtreleme ve süzme işlemi çok kolay olarak kullanılabilmekte ve gruplamalar oluşturulabilmektedir.

  • Hedef Kitle: Tüm Firmalar
  • Çıkış Tarihi: 2002
Proje Yetenekleri

Kullanıcı Dostu Arayüz
Dinamik Yapı
Bakım & Destek
Hızlı & Kolay